Marek Andrzejewski – Hasztagi

Opis


Hasztagi: używamy ich do podkreślenia specjalnego znaczenia słowa. W technologii informacyjnej zaznacza się nimi polecenia kluczowe, które mają być przetworzone przez procesor jako pierwsze.
„W tym roku (2018) mija 25 lat od mojego debiutu na scenie. To skłania do zastanowienia, może trochę do podsumowania. W formie tej płyty los dał mi możliwość zebrania w jednym przedsięwzięciu muzyków, którzy w mojej dotychczasowej artystycznej drodze okazali się być najważniejsi. Dwanaście osób. Listę otwiera #JAGODA NAJA: 24 lata temu wyśpiewaliśmy razem dwie Pierwsze Nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W latach 90-tych to było coś! I coś z tym należało zrobić. Zaprosiłem do współpracy ówczesnych studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Powstała #GRUPA NIESFORNYCH. Nagraliśmy razem moją pierwszą autorską płytę #TROLEJBUSOWY BATYSKAF. Kilka lat później nasze drogi się rozeszły – „moich” muzyków przyciągnęły gwiazdy o większej masie. Robiliśmy swoje, lecz już oddzielnie. Trwało to ponad dziesięć lat. I wystarczy. Na płycie #HASZTAGI, tak jak 23 lata temu na #TROLEJBUSOWYM BATYSKAFIE, znowu jesteśmy razem. I znowu jest radość ze wspólnego muzykowania. Powróciło tamto brzmienie, #WSPÓŁBRZMIENIE-POROZUMIENIE, powrócił młodzieńczy zapał. Nie wiadomo na jak długo, dlatego dobrze, że mamy to zarejestrowane. Nie jest jednak dokładnie tak samo. Doszło #DOŚWIADCZENIE. Dołączyli też nowi muzycy. Charakterystyczne brzmienie sekcji dętej #JAREK i #CHRISTIAN wzbogaciło się o #HANSA. W sekcji rytmicznej obok #GRZEGORZA i #MARKA pojawił się #ROBERT. Konstelację wzbogacili #KACHA i #KUBA (moi wspólnicy z poprzedniej płyty #AKUSTYCZNIE). Partie gitary elektrycznej nagrał niezawodny #PIOTR (to jemu płyta #ELEKTRYCZNY SWETER sprzed 6 lat zawdzięcza swój zadziorny charakter). Natomiast za wszystkie instrumenty klawiszowe na płycie odpowiada mój syn #MICHAŁ. Zaiste niezwykły to czas. Czy muzyka sprostała oczekiwaniom? Oceńcie sami. Zapraszam.” Marek Andrzejewski
W nagraniu wzięli udział:
Jagoda Naja – śpiew, Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew Jakub Niedoborek – gitara klasyczna, oud, bandżo, Michał Andrzejewski – fortepian, wurlitzer i inne instrumenty klawiszowe, śpiew, Christian Broniarz – saksofon, śpiew, Jarosław Spałek – trąbka, flugelhorn, śpiew, Marek Hans Łukaszczyk – puzon, Grzegorz Poliszak – perkusja i instrumenty perkusyjne, Robert Brzozowski – kontrabas, Marek Matwiejczyk – gitara basowa, Piotr Bogutyn – gitara elektryczna, Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna, gitara klasyczna.

Spis utworów


1. Musi być wariat

2. Kokony

3. Mały idzie na rekord

4. Hasztagi

5. Ponieważ jesteś

6. Koła na piasku

7. Czterech

8. Trudno przestać

9. Golem śmieciarz

10. Inżynier w Lublinie

11. Siedem żywotów

12. Prośba o kołysankę